You are hereCelodenní seminář k výročí vypuštění první umělé družice

Celodenní seminář k výročí vypuštění první umělé družice


By michalpolak - Posted on 09 Červenec 2009

Kosmo Klub, o. s. již pravidelně pořádá seminář k výročí vypuštění první umělé družice Sputnik. První se uskutečnilo v roce 2007 v Horních Počernicích pod názvem 50 LET KOSMONAUTIKY v prostorách Chvalského zámku.

V roce 2008 jsme uspořádali podobný seminář v prostorách Matematicko-fyzikální Fakulty Univerzity Karlovy pod názvem DEN S KOSMONAUTIKOU. Vystoupila na něm celá řada přednášejících a proběhla autogramiáda knihy Půlstoletí kosmonautiky o K. Pacnera a A. Vítka.

III. Podzimní seminář Kosmo Klubu se uskutečnil po roční pauze 9. října 2010 v baru Krásný ztráty. Na akci vystoupila kromě našich členů také řada hostujících přednášejících jako například Petr Kulhánek.

A prozatím poslední IV. Podzimní seminář Kosmo klubu se uskutečnil opět v baru Krásný ztráty 21. října 2011. Na programu bylo celkem sedm přednášek a se svým příspěvkem vystoupil také publicista a čestný člen Kosmo Klubu Pavel Toufar.

Semináře jsou přístupné široké veřejnosti a svým obsahem vhodné pro všechny, kteří se chtějí něco zajímavého z kosmického výzkumu dozvědět.