You are hereNoc Jurije Gagarina 2012

Noc Jurije Gagarina 2012


By michalpolak - Posted on 02 Duben 2012

Ve čtvrtek 12. dubna 2012 tomu bude již půl století a jeden rok, kdy se člověk vydal poprvé do vesmíru. Pomyslné dveře nám tam otevřel Jurij Alexejevič Gagarin a nejen na jeho počest se každý rok slaví tzv. Noc Jurije Gagarina (Yuri's Night). Kosmo Klub, o.s. se letos rozhodl k této akci opět připojit a pořádá setkání právě ve čtvrtek 12. dubna od 18:00 v Restauraci Pospíšil (U výstaviště, 170 00 Praha 7), ve které se pravidelně konají Kosmoschůzky. Zváni jsou všichni, které zajímá kosmonautika a chtějí se sejít s partou lidí se stejným zájmem.

Noc Jurije Gagarina ve světě

Po celém světě se každý rok 12. dubna sejdou všichni lidé, které zajímá pilotovaná kosmonautika a připomenou si často formou párty den, kdy člověk pomyslně vstoupil do vesmíru. Na webových stránkách http://yurisnight.net/ je k dispozici také mapka, kde lze nalézt veškeré registrované akce a jejich lokace. Podtitul akce The World Space Party (tedy Světová kosmická párty) napovídá, že se jedná spíše o zábavu lidí se stejným zájmem.

Program akce

  • První člověk na orbitě -- přednáška -- Michal Polák
  • Gagarinské dokumenty -- Viki Shock
  • Viděl jsem Zemi -- čtená jednoaktovka -- Stanislav Hudský

Doprava na místo akce

Akce se uskuteční v Restauraci Pospíšil (http://www.lunchtime.cz/pospisil/#obecne), kde již pravidelně organizujeme Kosmoschůzky. Nejlepší spojení je tramvají na stanici Výstaviště nebo pěšky (projdete pod železničním mostem) od stanice metra Nádraží Holešovice. Bližší informace o jednotlivých linkách naleznete na webových stránkách dopravního podniku www.dpp.cz.

Kde získat více informací?

Více informací na webových stránkách Kosmo Klubu, o.s. (http://klub.kosmo.cz/) nebo na e-mailu sdružení (klub@kosmo.cz).

Chcete nás podpořit?

Můžete si stáhnout jeden ze tří letáků a vyvěsit jej třeba na školní nástěnku, v práci nebo jej poslat svým kolegům, známým a kamarádům. Pomůžete tak popularizovat kosmonautiku. Děkujeme Vám!

Hvězdný leták Noci Jurije Gagarina 2012

Party leták Noci Jurije Gagarina 2012

Raketový leták Noci Jurije Gagarina 2012

klub@kosmo.cz