You are hereDne 12. dubna se uskuteční Noc Jurije Gagarina

Dne 12. dubna se uskuteční Noc Jurije Gagarina


By michalpolak - Posted on 07 Duben 2011

V úterý 12. Dubna 2011 tomu bude již půl století, kdy se člověk vydal poprvé do vesmíru. Pomyslné dveře nám tam otevřel Jurij Alexejevič Gagarin a nejen na jeho počest se každý rok slaví tzv. Noc Jurije Gagarina (Yuri's Night). Kosmo Klub, o.s. se letos rozhodl k této akci připojit a pořádá setkání právěv úterý 12. dubna od 20:00 v Restauraci Pospíšil (U výstaviště, 170 00 Praha 7), ve které se pravidelně konají Kosmoschůzky. Zváni jsou všichni, které zajímá kosmonautika a chtějí se sejít s partou lidí se stejným zájmem.

Noc Jurije Gagarina ve světě

Po celém světě se každý rok 12. dubna sejdou všichni lidé, které zajímá pilotovaná kosmonautika a připomenou si často formou párty den, kdy člověk pomyslně vstoupil do vesmíru. Na webových stránkách http://yurisnight.net/ je k dispozici také mapka, kde lze nalézt veškeré registrované akce a jejich lokace. Podtitul akce The World Space Party (tedy Světová kosmická párty) napovídá, že se jedná spíše o zábavu lidí se stejným zájmem.

Program akce

Na programu jsou dva stručné příspěvky od Radka Valkoviče a Michala Poláka, kteří připomenout konstrukci lodě Vostok, přípravu prvních kosmonautů na start a samotnou misi. Poté bude následovat videoprojekce a diskuze na historická i aktuální témata.

Doprava na místo akce

Akce se uskuteční v Restauraci Pospíšil (http://www.lunchtime.cz/pospisil/#obecne), kde již pravidelně organizujeme Kosmoschůzky. Nejlepší spojení je tramvají na stanici Výstaviště nebo pěšky (projdete pod železničním mostem) od stanice metra Nádraží Holešovice. Bližší informace o jednotlivých linkách naleznete na webových stránkách dopravního podniku www.dpp.cz.

Kde získat více informací?

Více informací na webových stránkách Kosmo Klubu, o.s. (http://klub.kosmo.cz/) nebo na e-mailu sdružení (klub@kosmo.cz).

Chcete nás podpořit?

Můžete si táhnout leták v bílém provedení (doporučeno k tisku) nebo ve tmavém provedení a vyvěsit jej třeba na školní nástěnku, v práci nebo jej poslat svým kolegům, známým a kamarádům. Pomůžete tak popularizovat kosmonautiku. Děkujeme Vám!

klub@kosmo.cz