You are hereOhlédnutí: Kosmoschůzka září 2010

Ohlédnutí: Kosmoschůzka září 2010


By michalpolak - Posted on 14 Říjen 2010

Ve středu 29. září proběhla v prostorách Restaurace Pospíšil jubilejní padesátá Kosmoschůzka. Se svými příspěvky vystoupil Michal Polák s pozvánkou na III. Podzimní seminář Kosmo Klubu 2010, Lubor Lejček s přednáškou Červen až září v kosmonautice a Jaroslav Kousal pohovořil nejen o amerických kosmických muzeích. Ohlédnutí obsahuje kromě komentáře také fotografie z akce a dostupné PDF prezentace.

Ve středu 29. září proběhla jubilejní padesátá Kosmoschůzka, která sebou přinesla celou řadu změn. Jedná se zejména o přesunutí z posledního čtvrtka v měsíci na poslední středu v měsíci a změnu místa konání těchto pravidelných setkání. Naším novým „domovem“ bude po odchodu z Planetária Praha minimálně pro několik následujících měsíců sál v Restauraci Pospíšil (Pizzerie, naproti Tesla Areny v Holešovicích). Jedná se o neformální a troufal bych si říci dokonce „undergroundové“ prostřední přinášející celou řadu výhod. Zejména se jedná o odpadnutí nutnosti ukončení Kosmoschůzky přesně k osmé hodině večerní, což sebou přináší více prostoru pro přednášky a diskuzi.

Další změnou budou také pravidelné reporty (ohlédnutí), přičemž tento je první. Po každé následující Kosmoschůzce budou zveřejněny fotografie ze setkání a zveřejněny prezentace přednášejících. Od příští Kosmoschůzky se dokonce můžete těšit na audio záznamy, které však budou zveřejňovány s minimálně týdenním odstupem. Doufáme však, že i přes tento krok mezi nás zavítáte osobně. Jedná se o službu spíše k zájemcům, kteří z časových nebo vzdálenostních důvodů nemohou dorazit. Záznamy budou ve formátu mp3 (tedy jen audio) a v některém z video formátů (audio + prezentace).

Lubor Lejček: Červen až září v kosmonautice


Prezentací stáhnete kliknutím na odkaz zde.

Jaroslav Kousal: Americká kosmická muzea


Prezentace není k dispozici.

Více fotografií naleznete ve zvláštní fotogalerii.

 Michal Polák

klub@kosmo.cz