You are herePozvánka na březnovou Kosmoschůzku 2017

Pozvánka na březnovou Kosmoschůzku 2017


By Martin Kostera - Posted on 29 Březen 2017

místo konání: restaurace ZORTO http://www.zorto.cz/ (Nekázanka 6. Praha 1)
datum akce: 29. 3. 2017
začátek akce: 18:00
předpokládaný konec akce: 21:00+

Michal Václavík: 10 let výuky kosmonautiky
Seznámení s obsahem a rozvojem výuky kosmonautiky na Ústavu letadlové techniky Fakulty strojní ČVUT. Její kořeny sahají do roku 2007, kdy skromně začala výuka jedním volitelným předmětem. Nyní, po deseti letech snažení, se můžeme pochlubit samostatným magisterským zaměřením a několika specializovanými předměty. U zrodu výuky stáli členové Kosmo Klubu a jako červená nit se Kosmo Klub táhne celou historií výuky kosmonautiky až dodnes.

Michal Václavík: Kosmodromy
Ve většině přednášek na Kosmoschůzkách se seznamujeme s nosnými raketami, raketovými motory, družicemi a sondami či pilotovanými kosmickými lety. Úplně stranou stojí pozemní segment, konkrétně kosmodromy. V této přednášce bychom se tedy stručně seznámili s tím, co jsou kosmodromy, co vše je jejich součástí a jak probíhá příprava nosné rakety a užitečného zatížení ke startu.

Michal Polák: Jak sestřelit družici
Důvodů k sestřelení družice je několik - snaha o kontrolovaný zánik, demonstrace síly i vojenský útok. Přednáška nejen o důvodech ale především o technikách sestřelu s uvedením jediných doposavad uskutečněných sestřelů. A současného vývoje systémů s potenciálem zasahovat družice.

Kde získat více informací?
Více informací na webových stránkách Kosmo Klubu, o.s. (http://klub.kosmo.cz/novinky) nebo na e-mailu Kosmoschůzek (kosmoschuzky@kosmo.cz). Hlavním organizátorem akce je Petr Tomek - petrtomek98(c)gmail.com.

Přidejte se k události také na Facebooku!

klub@kosmo.cz