You are herePozvánka na únorovou Kosmoschůzku 2018

Pozvánka na únorovou Kosmoschůzku 2018


By Martin Kostera - Posted on 26 Únor 2018

místo konání: Planetárium Praha
datum akce: 28. 2. 2018
začátek akce: 17:30
předpokládaný konec akce: 20:00

Pozor! Z důvodu časového omezení(konec nejpozději ve 20:00) budou Kosmoschůzky začínat už v 17:30.

Promítání záznamu startu Falcon Heavy

Ruské superrakety -- Jiří Myška

Abychom mohli mluvit o ruské superraketě, je třeba si definovat pár základních pojmů. Je to rozdělení na kategorie raket dle hmotnosti. A dále kategorie oběžných drah Země.

Ruská superraketa urazila poměrně dlouhou cestu přes více projektů a návrhů. od rakety N1 přes Eněrgii a další různé návrhy jak výrobního závodu Chruničeva, tak samotné Eněrgie, ale i výrobního závodu raket Sojuz 2 v Samarkandu.

Nyní snad vykrystalizoval vážný návrh superrakety v Eněrgii, který by mohl dojít do realizační fáze. Tento návrh bude podrobně rozebrán v přednášce.

Současnost a budoucnost amerických superraket -- Michal Polák

Falcon Heavy je nejen nejsilnější současnou raketou, ale svou udávanou nosností až 64 t na nízkou oběžnou dráhu se řadí mezi tzv. super-těžké nosiče. V současné době ovšem už ve Spojených státech probíhá vývoj dalších superraket: SLS, New Glenn a BFR.

Kde získat více informací?
Více informací na webových stránkách Kosmo Klubu, o.s. (http://klub.kosmo.cz/novinky) nebo na e-mailu Kosmoschůzek (kosmoschuzky@kosmo.cz). Hlavním organizátorem akce je Petr Tomek - petrtomek98(c)gmail.com.

Přidejte se k události také na Facebooku!

klub@kosmo.cz